NEPŘEHLÉDNI
Milý čtenáři. Dovol nám oznámit, že jsme včera byly slavnostně pokřtěné. Pokud by jsi chtěl Zavolat mi včera a nebo se dozvědět Co v kartách nebylo, není nic jednoduššího než si nás koupit. Zájemci, prosím pište na hanlen@hanlen.cz.
NEPŘEHLÉDNI
Téměř na rok přesně plánuji další křest. Pevně věřím, že tentokráte to vyjde. Už se na Vás moc těším.
NEPŘEHLÉDNI
Prvotina básníček je na světě. Křest byl připraven na podzim 2020. Z téměř neznámého důvodu nevyšel. Nevadí. Pevně věřím, že vše je vždy přesně tak, jak má být a všechno zlé je k něčemu dobré. I když v tu danou chvíli ještě nevíme důvod. :) A tak nezbývá než začít poctivě pracovat na další knížce ... a věřit v další křest. Neboť víra a naděje nás posouvá vždy dál. :)

Lázeňský den č. 7

1623003718-nahled-umbrella-1822478-1280.jpg

Nemůžu jinak. Musím se k nim vrátit.

 

Moohomužoženy a mnohoženochlapi. Zdá se, že jsme opravdu genderově vyvážení. Nejsem žádná módní gúru nebožka Františka, ale na tohle se fakt nedá dívat. A konečně jsem pochopila, že dvě pohlaví jsou vážně sakra málo.

 

Na hlavní lázeňské kolonádní cukrárně to vypadá jako v úschovně kol a nordic walk holí. Pochopila jsem, že kdo nemá kolo, a dokonce nevlastní hůl se vůbec nehodí do lázní.  Už jsme jako Číňané, jezdíme na kole naprosto všude. Pokud jsme pěší, bez holí to taky nejde. Dokonce i starší dámy ve slušivých šatech a sandálkách na místo decentní procházky zapichují rázně své hole do dlažebních kostek jako do manžela po padesáti létech a vykračují vpřed.

 

Sedím u stolečku.

 

Vedle přicházejí vkusně oblečené dva páry. Mladší a starší. Pán se decentně opírá o rámě své ženy. Je jasné, že potřebuje oporu, a přesto je to krásné gesto, kde on neztrácí svou mužnost a stálé vypadá, že je ochránce své ženy.

Objednávají si palačinky. Žena je svému muži nenápadně kraje na kousíčky a nedovolí, aby snad někdo viděl jeho počínající nemohoucnost. Nechává mu ten důležitý pocit, zůstat i nadále silným mužem. Velice hezké. Zapomněla jsem podotknout. Jsou to Němci.

 

Naproti si sedá další dvojice. Muž ukazuje jako malé dítě na palačinky Němců a ptá se obsluhy:

„Co to je? To chci taky.“

A já myslela, že prstem se neukazuje.

 

Vedle je rodina cyklistů. „Těhotný“ tatínek, velmi korpulentní maminka a cvalík synek. Chystají se platit. Vidím cyklistku matku zezadu. Její tělo v cyklodresu se opět velikostně netrefilo. Boky jsou volně zaražené do nebohého ratanového křesílka. Chystají se platit a já se obávám, co nastane.

Už je to tady. Mé obavy se vyplnily. Matka se zvedá a odchází. I s křesílkem. Po malém urputném boji se z něho vysoukává a vydává se vstříc dalším sportovním výkonům.

 

Je další neděle. Příjezdní den.

 

Doba, kdy se do lázní jezdilo v jednotné osobě, jak velí slušnost, je zdá se, nenávratně pryč. Dovnitř se ženou velmi různorodé dvojice na týdenní pobyty, neboť nevyužít státní voucher byl by velký a neodpustitelný hřích.

Během posledních dnů jsem očekávala, zda můj pobyt bude prodloužen o týden. Žádost byla zamítnuta. Pozoruji ten mumraj kolem a pochopila jsem, že opět platí „všechno zlé je k něčemu dobré“. A že ono zamítnutí nebylo nic víc než nádherný akt milosrdenství.

 

Dnes jsem navštívila nejzápadnější město naší republiky. Až Aš. S malou překážkou, ve formě nemožnosti bezpečně odemknout bezpečností zařízení v autě mé spolustolovnice, jsme dorazily na místo. Během krátké chvíle jsme shlédly dvě muzea, radnici, dva kostely a místní market.

U jednoho kostela se jednalo pouze o jeho torzo, u druhého bylo vše v pořádku, včetně varhanní melodie ukončující nedělní mši. Přišly jsme pozdě. Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.

 

Odpolední procházka městem opět uvrtala mé oči nesprávným směrem.  A tak jsem bohužel nezůstala ušetřená pohledem na ženu v černé haleně, černých kalhotách s nohami v bílých ponožkách zaraženými do letních černých sandálků. Na muže v pruhovaném nátělníků a károvaných kraťasech. Na gentlemana v obleku, jehož nohy zdobily sandály. Ovšem největší módní peckou letošní lázeňské sezony se staly na loktech laškovně zavěšeny respirátory. A tohle, tohle už opravdu nemohou překonat ani retro céčka.

 

U večeře jsem měla tu čest poznat nálet nových lázeňských dám.  Jediné, co mě v této souvislosti napadá, zavolat svému dospělému synovi, že pokud jednou budu stejně nevkusná, stejně protivná a stejně otřesná, je nejvyšší čas mě odstřelit.

 

Dnešní den byl všehochuť. A tak sedím v baru, kde se snažím chytit signál, myšlenky a dobrou náladu.

 

„…. a víte, co se stalo? … slyším z dálky vyprávění.

„Paní odcházela z pokoje, měla otevřené okno a zabouchly se jí dveře. Tím zabouchnutím odpadly dveře od skříně v chodbě a zatarasily ji dveře vchodové a znemožnily vstup dovnitř….“

 

Smějí se a nedivím se. V prostředí, kde namísto kabelek se nosí respirátory, na místo vyleštěných polobotek sandály a z restaurace se odchází s ratanovým křeslem na zadku, nic není nemožné.

 

Neuvěřitelný dovětek – dáma přede mnou si z útrob tašky vytahuje opravdický vějíř a víří vzduch kolem.

A mě nezbývá než výrat. Výrat jako výr velký (Bubo bubo).

A co jiného může Bubo bubo dělat než obligátní „bububu“.

 

Komentáře