NEPŘEHLÉDNI
Milý čtenáři. Dovol nám oznámit, že jsme včera byly slavnostně pokřtěné. Pokud by jsi chtěl Zavolat mi včera a nebo se dozvědět Co v kartách nebylo, není nic jednoduššího než si nás koupit. Zájemci, prosím pište na hanlen@hanlen.cz.
NEPŘEHLÉDNI
Téměř na rok přesně plánuji další křest. Pevně věřím, že tentokráte to vyjde. Už se na Vás moc těším.
NEPŘEHLÉDNI
Prvotina básníček je na světě. Křest byl připraven na podzim 2020. Z téměř neznámého důvodu nevyšel. Nevadí. Pevně věřím, že vše je vždy přesně tak, jak má být a všechno zlé je k něčemu dobré. I když v tu danou chvíli ještě nevíme důvod. :) A tak nezbývá než začít poctivě pracovat na další knížce ... a věřit v další křest. Neboť víra a naděje nás posouvá vždy dál. :)

Lázeňský den č. 5

1622539311-nahled-pastille-1464285-1280.jpg

Za slunečními brýlemi je vidím.

 

Mnohomužoženy.  Poznáte je podle toho, že všeho mají mnoho. Mnoho kil, mnoho siláckých řečí, a především mnoho sebevědomí.

 

Výběr je rozmanitý, pestrý, bohatý.

Jsou všude a cítí se neohroženě. Mají zvláštní postavy, kde hranice mezi ženskými ňadry a bříškem je nenávratně pryč. Neupravené ucourané vlasy zdobí jejich dvojité brady. Naducané tváře by rády snědly a vypily vše, co je jim servírováno, včetně přídavku. Jejich původní bříška dnes připomínají pracně vypěstované mužské pivní mozoly. Ty zahalují buď do triček nejméně o dva čísla menších, kde nápisy se stávají zvláštně nečitelnými a obrázky jsou čím dále více surrealistické. Druhou variantou je naopak rozevlátá halena, kde velikost již dávno ztratila svůj původní smysl a která by klidně mohla sloužit jako plachta na plachetnici. Od neexistujícího pasu dolů jsou pak kypré boky nasoukané do legín, které postrádají veškeré fyzikální zákony a kupodivu drží veškerou hmotu uvnitř. Pokud váha dotyčné již překročila únosnou mez legín, přicházejí na řadu džíny zařezané či džíny podřezané. Jedny končí pod prsy, druhé se nedostaly ani na hranici kostře. Oba tyto typy spojuje tragičnost pohledu a odvaha majitelky.

 

Na svých nohou mívají buď ponožky v sandálech či gumových nazouvacích botách, nejvíce však vedou tenisky všech barev a provedení.

 

Při příchodu ani odchodu nezdraví, překážky na cestě odhazují volně svými boky a v jejich blízkostí marně nasávám vůni decentního ženského parfému. Výrazy ve tváři jsou většinou buldočí a čárka mezi obočím evokuje naštvanost, nespokojenost a životní frustrací.

Lázeňské švihačky.

 

Lázeňští šviháci vyměnili svou původní vycházkou hůl a společenský oděv za více variant. Nejlepší z nich je kolo a cyklodres. Tam alespoň hned víte, jak se věcí mají. Bohužel, i zde je to občas v háji.

 

Pokud nejste sportovní typ, vynecháváte projíždějící cyklisty a pouliční běžce a zaměříte svou pozornost na pěší turisty. Na místo klobouku kšiltovka. Na místo elegantních kalhot a bot, lesknoucích se svou čistotou do dáli jako psí kulky jejich nohy zdobí hrůzostrašné kraťasy s kapsami, stačí jen po stranách zastrčit šroubovák či kleště. Další variantou jsou pak tepláky a šusťáky, kde čím víc pruhu, tím lépe. A samozřejmě všudypřítomné tenisky. Jejich trička končící nad pupkem hrdě oznamují, že pivní těhotenství se blíží ke zdárnému konci. Vůně, stejně jako u žen došly. Zároveň došel šarm, vtipnost, gentlemanství a jiskra v oku.

 

Na lázeňské promenádě jako na přehlídkovém molu.

Hvězdná módní pěchota. Ženy i muži spolu.

 

A tak největším borcem i nadále zůstává František.

Je to ještě dítě držící v rukou rybičku. Jeho baculaté nožičky, ručičky a roztomilý pindík dávají všem ženám šanci doufat, že pokud by František jednou dospěl,  jeho mužná postava, příjemná vůně, gentlemanské chování, šibalský úsměv a šarm ho předurčil být tím největším lázeňským švihákem ve svém rodném městě.

 

Neboť už teď platí, že být v blízkosti Františka a nešáhnout si, byla by vážně chyba.

Komentáře